Wystawa „Stary Kórnik i Bnin na fotografiach”

Szanowni Państwo,
w ramach projektu Budżet Obywatelski Gminy Kórnik zgłosiłem projekt realizacji wystawy „Stary Kórnik i Bnin na fotografiach”, która ma się odbyć w Oazie. Moja propozycja jest pod numerem 19. Bardzo proszę wszystkich o głos.

http://www.kornik.pl/budzet_obywatelski/

Prawo do udziału w głosowaniu w ma każdy mieszkaniec Gminy Kórnik, który na dzień rozpoczęcia głosowania ukończył 16 lat i jest na stałe zamieszkały na terenie gminy lub wpisany do rejestru wyborców.

budzet-obywatelski-kornik-2016-wystawa-fotografii-strona

Zdjęcia chcę wydrukować w formacie 100 x 70 cm i oprawić w drewniane, stylowe ramy. Przed wydrukiem zdjęcia wymagają rzetelnego przygotowania, ponieważ większość z nich nie nadaje się do druku. Dodatkowo chcę wydrukować ulotki promujące wystawę.

Gotowe zdjęcia oprawione w ramy będą również wykorzystane w późniejszym czasie do organizacji wystawy na rynku kórnickim, podzamczu, w arboretum, stanowić atrakcję w okresie Dni Kórnika, itd.

Oprócz fotografii prezentowanych na stronie posiadam bardzo dużo ciekawych zdjęć czekających na publikację ale często poszukuje do nich opisu, informacji lub jakiegokolwiek śladu związanego z historią danego miejsca. Być może wystawa również przyczyni się do odkrycia zapomnianej historii naszego miasta.

Poniżej uzasadnienie mojego wniosku dotyczącego wystawy przedstawione do UMiGK.

Kórnik i Bnin identyfikowane są głównie przez turystów i przyjezdnych gości z Zamkiem Kórnickim, Arboretum oraz Kolegiatą. Gmina Kórnik to jednak dużo więcej, to także ulice, miejsca, wydarzenia i ludzie. Celem wystawy będzie skupienie uwagi odwiedzających KCSiR Oaza, ale także mieszkańców Kórnika, na wielu innych wspaniałych, a niejednokrotnie zabytkowych miejscach naszego dwumiasta.

Prezentacja starej zabudowy ulic, nieistniejących już punktów handlowych oraz usługowych, czy ozdobionych serwetkami witryn starych sklepów, umożliwi magiczną podróż w czasie, dzięki której zupełnie inaczej spojrzymy na znane nam dotychczas miejsca (często mijane w drodze do pracy, szkoły). Turyści natomiast z chęcią odwiedzą wspomniane w prezentacji miejsca, zechcą zachwycić się magią kórnickich uliczek oraz nieznanych zakątków. Dla wszystkich będzie to ciekawa lekcja historii, która utrwali w pamięci informacje o kórnickich zabytkach, miejscach pamięci, wydarzeniach historycznych.

Celem wystawy będzie również zachęcenie głównie mieszkańców Gminy Kórnik do współpracy w tworzeniu wirtualnego spaceru po Kórniku, poprzez pozyskanie informacji oraz historycznych, unikalnych zdjęć naszego miasta, które często leża zapomniane na strychach naszych domów.

 

Dodaj komentarz